Mēs īstenojam iniciatīvas, kas balstītas sociālo zinātņu un izglītības pasaulē, ticot, ka tikai tā ir iespējams panākt pārmaiņas mūsu sabiedrībā.
Mūsu darbs ir vērsts uz tādām tēmām kā dzimumu līdztiesība, sieviešu un jauniešu iespēju palielināšana, migrantu un bēgļu iekļaušana, sabiedrības integrācija un kopienas attīstība.
Mēs organizējam apmācības un dažādus pasākumus, veicam pētījumus, politikas analīzi un izvērtējumus.
MŪSU PROJEKTI
Kultūrorientācijas kursi un iekļaušanas pasākumi Ukrainas civiliedzīvotāju bērniem
Mērķis: Nodrošināt kultūrorientācijas kursus un iekļaušanās pasākumus Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas ir bērni pirmsskolas vecumā vai vispārējās izglītības apguves vecumā (1.-12. klase), paredzot arī ģimenes locekļu un vietējās kopienas pārstāvju iesaisti sadarbības un iekļaušanās pasākumos, lai veicinātu Ukrainas civiliedzīvotāju, kas ir bērni pirmsskolas vecumā vai vispārējās izglītības apguves vecumā iekļaušanos Latvijas sabiedrībā.
Aktivitātes: kultūrorientācijas kursi, galda spēļu vakari, muzejpedagoģiskās nodarbības, izbraukumi uz Latvijas pilsētām vai novadiem, atbalsta istaba vecākiem, digitālo prasmju nodarbības “Programmēsim latviski".
Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Periods: 01.07.2024.-31.12.2024.
Numurs: 2024.LV/2/UKR_KO/003
Kultūrorientācijas kursi un iekļaušanas pasākumi Ukrainas civiliedzīvotājiem II
Mērķis: Nodrošināt kultūrorientācijas kursus un citus iekļaušanās pasākumus Latvijā dzīvojošiem Ukrainas civiliedzīvotājam, lai veicinātu Ukrainas civiliedzīvotāju sociālekonomisko iekļaušanos Latvijas sabiedrībā un starpkultūru komunikāciju starp Ukrainas civiliedzīvotājiem un vietējo kopienu.
Aktivitātes: kultūrorientācijas kursi klātienē un attālināti, kopīgi muzeju, kultūras objektu un vietējouzņēmumu apmeklējumi, izglītojoši izbraukumi ģimenēm ar bērniem, radošās darbnīcas, sarunu vakari un veselīga dzīvesveida un sporta aktivitātes bērniem un jauniešiem, psiholoģiskā atbalsta grupas klātienē un attālināti un angļu valodas sarunu klubiņi klātienē un attālināti.
Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Periods: 01.06.2024.-31.12.2024.
Numurs: 2024.LV/UKR_KO/030
ROUTES - Revitalizing Overlooked and Undervalued Touristic siteES
Mērķis: Izveidot modeli mantojuma (Eiropas apslēpto dārgumu) kartēšanai, apsekošanai un dokumentēšanai, iesaistot vietējās kopienas, ļaujot tām izmantot jaunas iespējas, kas varētu saistīt nākamās paaudzes ar teritoriju.
Aktivitātes: ROUTES rokasgrāmatas izstrāde, iepazīstinot ar apmācību metodiku un saturu; Semināri un apmācības pieaugušajiem un pieaugušo izglītības nodrošinātājiem, kas aktīvi darbojas ilgtspējīga tūrisma veicināšanas jomā; ROUTES digitālā datu bāze, kas satur kartes un informāciju par apslēptajiem dārgumiem; Politikas ieteikumi ilgtspējīgam un lokalizētam tūrismam; Pilotprojekti Eiropas valstīs.
Finansē: Erasmus+ programma
Periods: 01.10.2024.-30.09.2025.
Partneri: MEUS (Spain), Piol Foundation (Italy)
Numurs: 2024-1-ES01-KA210-ADU-000247358
RARE - Remote Areas Revitalization through digital Engagement
Mērķis: Veicināt ilgtspējīgu attīstību attālos un izolētos apgabalos, izmantojot unikālās iespējas, ko sniedz hibrīda darba vide, pārvēršot šos apgabalus par dinamiskiem, ilgtspējīgiem centriem, kas piesaista digitālos nomadus un attālinātā darba veicējus no visas Eiropas.
Aktivitātes: RARE sniegs iespēju attālinātām kopienām, izmantojot kopīgi izstrādātu apmācību programmu, kas vērsta uz komunikācijas un stāstīšanas prasmēm, kā arī digitālo nomadu izmēģinājuma rezidenču ieviešanu kā dalībnieku praksi.
Finansē: Erasmus+ programma
Periods: 15.12.2024.-14.12.2026.
Partneri: Gesellschaft zur Förderung von Solidarität und Partnerschaft (Germany), KRIŽEVAČKI LABORATORIJ INOVACIJA ZA KLIMU (Croatia), MICELI RURAL COOP (Spain), europAledro Societa' Cooperativa (Italy), TREE AGENCY (Estonia)
Numurs:
FARM HUB - Work in the Nature
Mērķis: Apmācīt vietējos aktīvistus un izglītotājus par viedo koprades centru kopīgu izveidi lauku apvidos sociālām un iekļaujošām aktivitātēm cilvēkiem ar ierobežotām iespējām; Izveidot viedos centrus Eiropas lauku apvidos, tos plānojot, iekārtojot un savstarpēji savienojot; Uzlabot sociālo darbinieku un izglītotāju iespējas uzlabot sava darba kvalitāti, izmantojot mijiedarbību ar dabu.
Aktivitātes: Tiešsaistes/klātienes apmācības vietējiem aktīvistiem un izglītotājiem Latvijā un Itālijā; 1 starptautisks apmācību kurss Latvijā; 2 viedo koprades centru izveide Itālijā un Latvijā nelabvēlīgā situācijā esošu cilvēku sociālai iekļaušanai.
Finansē: Erasmus+ programma
Periods: 01.02.2024.-31.01.2025.
Partneri: Foreste Urbane (Itālija)
Numurs: 2023-2-LV01-KA210-ADU-000174748
MY TOWN - Local Creative Guides
Mērķis: 4 jaunu radošo maršrutu izveide ar teātra un/vai citiem interaktīviem elementiem lauku pilsētās, lai aizsargātu vietējo nemateriālo kultūras mantojumu, saglabātu vietējos stāstus un atmiņas, veicinātu vietējās kopienas attīstību un radītu jaunas uzņēmējdarbības un nodarbinātības iespējas vietējai kopienai, kas saskaras ar sociālām un ekonomiskām problēmām.
Aktivitātes: 1. Radošo maršrutu izstrāde un uzsākšana 4 pilsētās/ciematos Vācijā, Latvijā, Polijā un Itālijā, izmantojot stāstu stāstīšanu, lomu spēles, spēles elementus un citas teatralizētas un interaktīvas intervences. 2. Tiešsaistes kursa izveide, balstoties uz vietējo gidu apmācību kursiem, balstoties uz pieredzi radošo maršrutu izstrādē. 3. Starptautisks tiešsaistes seminārs, lai veicinātu zināšanu izplatīšanos plašākā mērogā.
Finansē: Erasmus+ programma
Periods: 01.02.2024.-31.07.2025.
Partneri: ZiB-Zentrum für interkulturelle Bildung und Arbeit e.V. (Vācija), Project School (Itālija), Stowarzyszenie "Aktywne Pogranicze" (Polija)
Numurs: 2023-2-DE02-KA210-ADU-000175859
Mana Rīga
Mērķis: veicināt Rīgā dzīvojošo bēgļu – Ukrainas civiliedzīvotāju, līdzdalību un iekļaušanos Latvijas sabiedrībā, kā arī veicināt starpkultūru dialogu un jauniebraucēju mijiedarbību ar uzņemošo sabiedrību, rosinot apzināties sevi par jauno rīdzenieku.
Aktivitātes: 1) 6 izglītojoši-radošas aktivitātes kopā ar uzņemošās sabiedrības pārstāvjiem, lai iepazītu Latvijas kultūru un dabu, piedalītos radošās un sporta nodarbībās un apmeklētu nozīmīgus Rīgas kultūras un vides objektus; 2) 2 psiholoģiskā atbalsta – grupu terapijas pasākumus emocionāli grūtā situācijā nonākušajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem; 3) Regulāras sporta aktivitātes Ukrainas civiliedzīvotāju bērniem, kas, dzīvojot Latvijā, mācās attālināti skolās Ukrainā/ nemācās Latvijas izglītības iestādēs.
Projekta finansējumu nodrošina Eiropas Savienība Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros.
Periods: 01.06.2024.-31.12.2024.
Numurs: RAIC-24-109-li
Lab Futura dzimumu līdztiesības veicināšanai
Mērķis: stiprināt biedrības "Lab Futura", Latvijas nevalstiskā sektora organizāciju un plašākas sabiedrības kapacitāti un veiktspēju dzimumu līdztiesības un sieviešu iespējināšanas jomā.
Aktivitātes: 1) Tiešsaistes kurss nevalstiskā sektora plašākai iesaistei dzimumu līdztiesības veicināšanā; 2) Tiešsaistes kampaņa dzimumu līdztiesības veicināšanai un seksisma mazināšanai; 3) Resursu piesaiste dzimumu līdztiesības veicināšanai un sieviešu iespējināšanai.
Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem
Finansē: NVO fonds
Periods: 01.01.2024.-31.10.2024.
Numurs: 2024.LV/NVOF/MIC/010
Ukrainas sievietes Latvijā – stipras un drosmīgas
Mērķis: nodrošināt Ukrainas civiliedzīvotāju, īpaši sieviešu, kuras bēg no Krievijas militārās agresijas Ukrainā, atbalsta pasākumu īstenošanu Latvijā.
Aktivitātes: 1) 3 psiholoģiskā atbalsta grupas Ukrainas sievietēm; 2) uzņēmējdarbības kurss, konsultācijas un atbalsta pakalpojumi Ukrainas sievietēm uzņēmējdarbības uzsākšanas jautājumos; 3) pētījums par Ukrainas sieviešu, kuras bēg no Krievijas militārās agresijas Ukrainā un ir guvušas patvērumu Latvijā, iespējām un vajadzībām.
Finansējumu nodrošina Eiropas Savienība Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonds.
Periods: 01.11.2023.-30.06.2024.
Numurs: 2023.LV/NVO_UKR/28
Kultūrorientācijas kursi un iekļaušanas pasākumi Ukrainas civiliedzīvotājiem
Mērķis: nodrošināt kultūrorientācijas kursus un citus iekļaušanās pasākumus Latvijā dzīvojošiem Ukrainas civiliedzīvotājam, kas veicinās sadarbību starp Ukrainas civiliedzīvotājiem un Latvijas sabiedrību.
Aktivitātes: 1) Kultūrorientācijas kursi Ukrainas civiliedzīvotājiem 24 akadēmisko stundu apmērā; 2) Pasākumi, kas sekmē sadarbību starp Ukrainas civiliedzīvotājiem un uzņemošo kopienu; 3) Tiešsaistes uzņēmējdarbības kurss 16 akadēmisko stundu apmērā Ukrainas civiliedzīvotājiem latviešu un ukraiņu valodā.
Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Periods: 01.09.2023.-31.12.2023.
Numurs: 2023.LV/UKR_KO/2/11
Es – rīdzinieks un uzņēmējs!
Mērķis: veicināt Rīgā dzīvojošo Ukrainas civiliedzīvotāju, kuri bēg no Krievijas militārās agresijas Ukrainā, iekļaušanos sabiedrībā, īpašu uzmanību veltot Ukrainas civiliedzīvotāju uzņēmējspējas veicināšanai un mijiedarbībai ar vietējiem uzņēmējiem.
Aktivitātes: 1) Uzņēmējdarbības kursa sagatavošana Ukrainas civiliedzīvotājiem un kursa tulkošana; 2) Uzņēmējdarbības kursa īstenošana un konsultāciju sniegšana Ukrainas civiliedzīvotājiem; 3) Diskusijas organizēšana Ukrainas civiliedzīvotājiem ar pieredzes stāstiem par uzņēmējdarbības uzsākšanu Rīgā/Latvijā.
Projekta finansējumu nodrošina Eiropas Savienība Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros.
Periods: 01.10.2023.-31.03.2024.
Numurs: RAIC-23-18-lī
Lab Futura darbības stiprināšana
Mērķis: stiprināt biedrības "Lab Futura" kapacitāti un veiktspēju, lai sekmētu tās mērķu sasniegšanu biedrības darbības jomās, šajā projektā īpašu uzsvaru liekot uz dzimumu līdztiesības jomu.
Aktivitātes: 1) Tiešsaistes kampaņa dzimumu līdztiesības veicināšanai un sieviešu iespējināšanai; 2) Biedrības līdzdalība rīcībpolitikas veidošanas un lēmumu pieņemšanas procesos; 3) Atbalsts biedrības pamatdarbības nodrošināšanai.
Finansē: NVO fonds
Periods: 01.01.2023.-31.10.2023.
Numurs: 2023.LV/NVOF/MIC/001
LĪDZDALĪBA UN SABIEDRISKAIS LABUMS
Sabiedriskā labuma organizācija
Mums 2024. gada augustā ir piešķirts Sabiedriskā labuma organizācijas statuss. Sabiedriskā labuma darbība sniedz nozīmīgu labumu sabiedrībai vai kādai tās daļai.
Līdzdalība lēmumu pieņemšanā
Mēs esam pievienojušies Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memorandam un Rīgas domes un nevalstisko organizāciju sadarbības memorandam. Mēs piedalāmies Rīgas domes Konsultatīvajā padomē sabiedrības integrācijas jautājumos.
Ģimenei draudzīga darbavieta
Mēs esam pievienojušies programmai "Ģimenei draudzīga darbavieta". Programmas mērķis ir sekmēt tādas darba vides kultūras attīstību, kas ir empātiska, cilvēcīga un saprotoša.
Mēs strādājam zaļāk
Esam pievienojušies Latvijas Dabas fonda labas gribas memorandam par dabai un videi draudzīgu pasākumu rīkošanu.
KOMANDA
Alise Vītola
Pieredzējusi pētniece, izglītotāja un mācību materiālu autore. Viņas darbs ir vērsts uz sieviešu, jauniešu un migrantu iespējināšanu. Alisei ir plaša pieredze ES projektu vadīšanā un doktora grāds ekonomikā.
Gunita Ģēģere
Pieredzējusi projektu vadītāja un eksperte migrācijas un integrācijas jomā. Strādājusi SMO un PMLP Patvēruma meklētāju izmitināšanas nodaļā, piedalījusies EUAA misijās bēgļu nometnēs Grieķijā un Kiprā.
Dana Šurova
Projektu vadītāja pēc izglītības ar plašu pieredzi skatuves mākslā, pasaules apceļotāja un pieredzējusi pasākumu organizatore. Plaša pieredze darbā ar migrantiem un bēgļiem.
VIDĒJA TERMIŅA DARBĪBAS REZULTĀTU MATRICA
Mājaslapa ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem 2023. gadā. Par mājaslapas saturu atbild biedrība Lab Futura.